Olay Ekli İlaçlar

Azomax Oral 5 Ml 200 Mg 30 Ml Toz

Azomax Oral 5 Ml 200 Mg 30 Ml Toz
Etken madde: azitromisin dihidrat


Endikasyonu(kullanılabileceği durumlar):
*Azomax, duyarlı organizmalara bağlı enfeksiyonlarda (otitis media(orta kulak iltihabı) ve farengit / tonsillit(boğaz ve bademcik iltihabı) ve sinüzit(sinüs iltihabı) dahil üst solunum yolları enfeksiyonlarında), bronşit (bronş iltihabı)ve pnömoniyi(zatürre) kapsayan alt solunum yolu enfeksiyonlarında; deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında endikedir(kullanılabilir).

*Azomax, erkeklerde ve kadınlarda cinsel temasla bulaşan ve Chlamydia trachomatis'in neden olduğu gonokoksik olmayan üretrit(üretra iltihabı) ve servisitte. Rezistant olmayan Neisseria gonorrhoeae'ya bağlı komplikasyonsuz genital enfeksiyonların tedavisinde de endikedir(kullanılabilir). Fakat beraberinde bir Treponema pallidum enfeksiyonu olup olmadığı saptanmalıdır.
Kontrendikasyonları(kullanılamayacağı durumlar):
*Bu ilacın kullanımı, özgeçmişinde Azitromisine yada makrolid antibiyotiklerin herhangi birine karşı alerjik reaksiyonları bulunan hastalarda kontrendikedir(kullanılmamalıdır).

Sitemizde yayınlanan ilaç bilgileri bilgilendirme amaçlıdır. Hekiminize danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız. Aksi halde doğabilecek sorunlardan saglikciyizbiz.com sorumlu değildir.