Olay Ekli İlaçlar

Dermovate Krem

Dermovate krem cilt ve deri hastalıklarını iyileştiren en iyi cilt kremlerinden biridir. Bu krem hakkında merak ettikleriniz yazımızda yer almaktadır. İlacın adını duyduğunuzda aklınıza gelebilecek “Demovate krem nedir, nasıl kullanılır, olası yan etkileri nelerdir, 2020 birim fiyatı nedir” gibi soruları sizler için cevaplıyoruz.

Dermovate Krem Nedir?
Dermovate krem, genellikle egzama ve sedef rahatsızlığı için kullanılan bir kremdir. Krem içerisinde etkin madde olarak % 0,05 klobetazol 17-propiyanat bileşenleri bulunmaktadır. Bu bileşenlerin dışında krem içerisinde propilen glikol, beyaz yumuşak parafin, sorbitan seskuioleat gibi bileşenlerin yer aldığı kortizonlu kremdir. İçerisinde kortizon bulunduğu için doktor kontrolünde kullanmanız önerilir. Bilinçsiz bir şekilde uzun süre kullanılması istenmeyen yan etkilerin görülmesine neden olabilir.

Dermovate Krem Ne İşe Yarar?
Birçok rahatsızlığa iyi gelen Dermovate krem; ciltteki kızarıklık, kaşıntı, mantar gibi cilt rahatsızlıklarını en aza indirgemek için kullanılmaktadır. Bu hastalıkların dışında alerjik reaksiyonların tedavisinde de etkili olmaktadır. Krem içerisinde yer alan klobetazol propiyonat maddesi alerji tedavisinde en iyi sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır.

Dermovate Krem Nasıl Kullanılır?
Dermovate krem doktorun belirlediği zamanda ve kullanım dozuna göre yaralı bölgeye uygulanmalıdır. Kremi sürmeden önce uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına önem vermelisiniz. Kremin uygulanacağı bölgede yara varsa bir bez yardımıyla temizlemelisiniz. Daha sonra kremi ince bir tabaka halinde sürmeli, hafif bir şekilde ovalayarak emilimini sağlamalısınız. Doktorunuz sürme işlemini gün içerisinde 1 ya da 2 defa uygulamanızı isteyecektir. Tedaviden en iyi sonucu elde etmeniz için kullanım talimatlarına uygun bir şekilde 4 hafta boyunca kremi kullanmanız gerekebilir.

Eğer kremi sürmeyi unutursanız, kullandığınız dozda kremi uygulamaya yakın bir zamanda sürmeniz önerilmektedir. Kullanım süresine zamanın olması durumunda belirtilen zamana kadar beklemeniz gerekmektedir. Kremi sürdükten sonra ellerinizi bol su ile yıkamayı unutmamalısınız.

Dermovate Krem Farklı Yaş Grupları ve Özel Durumlarda Kullanımı Nasıldır?
Çocuklarda Kullanım: Bir yaşın altındaki çocuklarda Dermotave krem kullanılmamalıdır. Krem kullanılması durumunda cildin yaralı bölgesine 5 gün çok düşük miktarda uygulanmalıdır.

Yaşlılarda Kullanım: İstenen olumlu etkinin gözlenebilmesi için yaşlılarda en düşük doz uygulanmalıdır. Kremin kısa bir süre kullanımı tavsiye edilmektedir.

Böbrek yetmezliği ya da karaciğer yetmezliği gibi rahatsızlığa sahip olan bireyler ile ileri yaştaki bireyler için düşük miktarda ve kısa süre kullanımı tavsiye edilmektedir. Kullanım sonrası herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız vakit kaybetmeden doktora gidiniz.

Dermovate Krem Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?
Çocukların erişemeyeceği bir yerde ambalaj içerisinde saklanmalıdır. Saklama koşulu olarak 30°C’nin altındaki bir oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

Dermovate Krem Olası Yan Etkileri Nelerdir?
Her ilaçta olduğu gibi Dermovate kremin de yan etkileri vardır. İçerisinde bulunan bileşenlere duyarlı kişilerde belirli yan etkiler gözlenebilir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden doktora gitmek gerekir. Doktor ilacın kullanımına son verilmesi, yeni bir ilaç yazılması gibi yollara başvurulabilir. Dermovate krem kullanırken karşılaşabileceğiniz olası yan etkiler;

Kızarıklık,
Kaşıntı,
Deride döküntü,
Deride yanma hissi,
Alerjik reaksiyonlar,
İltihaplı şişliklerin oluşması,
Çocuklarda kilo artışı,
Deride incelme,
Kanda kortizol hormonunun azalması,
Kan şekerinde yükselme ve
Kan basıncının artmasıdır.
Dermovate Krem Birim Fiyatı Nedir?
30g ve 50 g’lık tüpler halinde satılan Dermovate kremin birim fiyatı 2020 yılı itibari ile 19,33 TL’dir. Bu yazımızda sizlere “Dermovate krem nedir?” sorusunu detaylı olarak açıkladık. Sitemizde deri hastalıkları tedavisinde kullanılan kremlerle ilgili içerikler yayınlanmaktadır. En yeni krem içeriklerimizden haberdar olmak için takipte kalın!