\'HEMŞİRELİK\' Bu Meslek Türkiye\\\'de Para Basıyor

\'HEMŞİRELİK\' Bu Meslek Türkiye\\\'de Para Basıyor

Hemşirelik mesleğinin Türkiye\\\'de yanlış bilinenleri.

.

Bu başlık eminim bir çok hemşireyi kızdıracak, belki de sadece bu başlığı görüp geldiniz, sizlere tavsiyem 5 dakikanızı ayırıp okuyun sonra linç etmek isterseniz yorumlara beklerim \\\\\\\'yok ben beğendim\\\\\\\' diyorsanız da paylaşın.

 Covid-19 ülkeye giriş yaptıktan sonra hatırlanır olduk bir anda değerimiz arttı 3-4 gün boyunca pencerelerden alkışlandık gurur duyduk, göğsümüz kabardı bizlere moral oldu, çünkü biz şiddet görmeye alışkınız, alkışlanmaya değil. Sonrasında her hangi bir talebimiz olmamasına rağmen birileri çıktı dedi ki \\\\\\\'emeğiniz karşılıksız kalmayacak maaşınıza zam yapmayacağız ama ödemeleriniz kesintisiz ve tavandan yatıracağız\\\\\\\' denildi. Bu söylemler bütün haber kanallarında büyük puntularla geçildi. Sonrasında ne mi oldu? maaşlar yatmaya başlandı doktor ve hemşireler arasında uçurum farklar vardı ayrıca diğer sağlık personellerine her hangi bir ücret bile yatmamış. Biz bunu dile getirmeye başlayınca hop bu seferde Doktor ve Hemşire kavgaları sosyal medyada gündem oldu, hatta ne linçler yedim de boş verin, neyse ki sonu tatlıya bağlandı ortak bir noktada buluştuk. \\\\\\\'\\\\\\\'Bütün sağlık çalışanları ve personellere eşit pay verilsin\\\\\\\'\\\\\\\' dedik ama kime dedik ne yazık ki buda uygulanmadı. 

   İşte bu sürecin sonunda bütün Türkiye biz hemşireleri milyarder sanmaya başladı.Bir anda eş dost, hısım akraba aramaya başladı kızına oğluna hemşirelik okutmak için tabi aldığımız maaşı ve çalışma şartlarını duyunca verdikleri ilk tepki \\\\\\\'\\\\\\\'yalan söyleme\\\\\\\'\\\\\\\' oldu daha detaylı anlatınca da \\\\\\\'\\\\\\\'o zaman ne gerek var uykusuz kalıp o hastane pisliğini çekmeye istifa et git garson ol aynı parayı kazanırsın\\\\\\\'\\\\\\\' dediler. Şimdi düşündüm de belkide haklılar.

 Özel sektörde 2000-4000 devlette 3500-4500 lira arası maaş bu maaşı alıcam diye geceler boyunca uykusuz nöbetler mi dersin enfeksiyon riskimi dersin uygulanan mobingler mi dersin ooo daha sayamadığım çok şey.

 İnsan sevgisine ve meslek bilincine sahip olmayan kimse kolay kolay bu mesleği yapamaz yani anlayacağınız para için yapılacak iş değil fakat bu kadar zorluğu çekip bir yandan da geçinmeye çalışıyorsak bunu birileri görmeli ve duymalı. Kamuda en az maaşı alan devlet memurları arasındayız. Teşekkürler.

Alıntı : http://www.saglikasistani.net/profesyonel/hemsire-kardesim-senin-ederin-ne/?fbclid=IwAR1li1X6ktJT6Y49CyYI81CE5gLIgVq51DitifXRTTe8YPDYhdPNkvmwCBk
2359 Görüntüler

Yorumlar