İnsanlık Ölüyor, Kimse Ses Etmiyor

İnsanlık Ölüyor, Kimse Ses Etmiyor

Bugün pazarda bir çocuk bayılmış kimse de dönüp bakmamış. Kimisi sara, kimisi korona demiş kimisi de üstü başı kirli aptal çocuğu diye yaklaşmamış.

.

İnsanlık ölüyor, kimse de ses etmiyor.
 
Az önce annem odama geldi. Bugün pazarda bir çocuk bayılmış kimse de dönüp bakmamış. Kimisi sara, kimisi korona demiş kimisi de üstü başı kirli aptal çocuğu diye yaklaşmamış.

 Tabi annemler de korkmuş korona falan dediklerinden. Ama yine de ben bu duruma epey bir içerledim. Bilmiyorum sağlıkçı ve insani duygularımın birleşmesiyle o an ben yardım ederdim dedim ve cidden ederdim de.

 Sonuçta kimse korona olduğuna emin değil farklı bir şey olmuş olma umudu bile beni sanırım o hastanın yanında olmaya iterdi. Tamam hadi koronalı ise bu ne kahramanlık gösterisi mi? Diye düşünebilirsiniz ama tedbirimi aldığım sürece Rabbimin izniyle bir şey olmazdı. En azından küçük bir umut kırıntısına bile tutunurdum ben. İnsanlık ölmesin, merhametimizi yitirmeyelim. Yardıma ihtiyacı olan kadına, çocuğa, yaşlıya sırt çevirmeyin.

 Örneğin bir kediye , köpeğe kapınının önünde bir kap su koyun, biraz süt verin, sabah kalkıp günaydın diyin. Hangi hayvan varsa yemini verin, saksınızda yetiştirdiginiz çiçeginiz varsa şarkılar eşliğinde su verin. Hayatı sevin, insanları sevin en önemlisi kendinizi sevin. Yalvarırım şu yaşanır şehri bari yaşanmaz yapmayın. Birine küçük bir tebessüm edin. Cebinizden çıkmıyor, hayatınızdan bir şey eksiltmez ufacık bir gülümseme belki size yepyeni kapılar bile açar. Çok sevdiğiniz birini arayın sesini duyun, bir çocuğa güzel bir söz söyleyin çocuk olması da gerekmez en yakınınızda kim varsa ona bile söyleyebilirsiniz. Güzel sözün ısıtmadığı yürek yoktur. Yeter ki karartmayın dünyanızı, öldürmeyin insanlığınızı lütfen sevin, sevilin, sevindirin. Umutla huzurla yeri geldiğinde hüzünle yaşamayı ögrenin.


Prm. ZEYNELABİDİN KÖKTEKİN
Prm. HÜLYA ATEŞ

641 Görüntüler

Yorumlar