Excipial Lipo Krem

Excipial Lipo Krem

Bu içeriğimizde Excipial Lipo krem hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara değinmeye çalıştık.

.

Bu yazımızda size Excipial Lipo krem hakkında bilgilendirme yapacağız. Krem ismi tam olarak Excipial Lipo Emülsyon krem olarak geçmektedir. Kadınlar tarafından, nemlendirici krem olarak kullanılmaktadır. Dermotoloji uzmanların da önerisinde olan Excipial Lipo krem, cildi pürüzsüz yapmakta ve cildin sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Etkili bir çözüme kavuşmayı sağlayan Excipial Lipo krem hakkında aklınızda kalan soruları sizler için cevapladık.

Excipial Lipo Krem Nedir?

Excipial Lipo krem, derinin yumuşatılmasını sağlamaktadır. Kremin etkin maddesi karbamid adlı bir bileşendir. Bu etken bileşenin dışında sodyum laktat, laktik asit, triklozan, orta zincirli trigliseritler ve sıvı bulunmaktadır. Krem, kuru veya hasarlı ciltlerin tedavisinde yumuşatıcı, nemlendirici ve koruyucu krem olarak kullanılmaktadır. Bu kremin etken maddesi olan üre, sağlıklı bir cildin yapısında bulunmaktadır. Krem sayesinde yapısı bozulan cildin eski görünümüne kavuşması sağlanmaktadır.

Excipial Lipo Krem Nerelerde Kullanılır?

Cildi nemlendirmek için kullanılan Excipial Lipo krem, başarılı bir krem olup kuru cilt problemiyle uğraşanlar için mucizevi bir ilaçtır. Genellikle pürüzlü, pullu, kaşıntılı cilt ve küçük cilt tahrişlerini ve cilt yanıklarını tedavi etmek ve önlemek için kullanılan bir kremdir. Cildi yumuşatmakta, nemlendirmekte, ciltte meydana gelen kaşıntı ve döküntüyü azaltmaktadır. 

Kuru cilt problemi, cildin su üst tabakasının su kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Bu krem, cildin üst tabakasında suyu tutan yağlı bir tabaka oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca cilt hücrelerinin üst tabakasını bir arada tutan keratin maddesinin yumuşamasını sağlayan bileşenlere sahiptir. Bu sayede cildin ölü hücrelerden uzaklaştırılmasına da yardımcı olmaktadır. Ciltte daha fazla su kalarak cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır.

Excipial Lipo Krem Nasıl Kullanılır?

Excipial Lipo kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız tavsiye edilmektedir. Doktorunuz dışında kullanmanız durumunda da kremi düzenli kullanmanız gerekmektedir. Kremi uygulamadan önce kremin sürüleceği bölgenin temizlenmesi gerekmektedir. Elinize nohut tanesi büyüklüğünde krem alarak parmak uçlarınızla masaj yaparak kremin emilimini sağlayın. Kremi cilde emdirdikten sonra ellerinizi yıkayın. Gün içerisinde kremin 2 yada 3 defa sürülmesi yeterli olacaktır.

Excipial Lipo Kremin Kullanılmaması Gerken Durumlar Nelerdir?

 • Excipial Lipo krem içeriğindeki herhangi bir bileşene alerjiniz varsa
 • Yara veya açık yaranız varsa
 • Bebeklerde
 • Gözle temasın olması gerektiği kullanım yerelerinde

Kremi kullanmayınız. Kullanmanız gerektiği bir durum söz konusu ise doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Excipial Lipo Krem Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar Nelerdir?

 • Bölgesel tahriş veya kızarıklık
 • Deride çatlama
 • Deride iltihap varsa

Kremin dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Excipial Lipo Krem Özel Durumlarda Kullanımı Nedir?

Çocuklarda Kullanımı: 1 yaşın üstündeki çocuklarda kullanılmalıdır. Süt çocuklarında kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda Kullanımı: Yaşlılarda kullanımı hakkında olumsuz bir bilgi bulunmamaktadır.

Gerekenden Fazla Excipial Lipo Krem Kullanılırsa Ne Olur?

Gerekenden fazla miktarda krem kullanılırsa, deride tahrişe yol açabilir fakat bunun dışında başka etkilerde gözlemlenebilmektedir. Kremin yutulması durumunda bulantı, kusma gibi yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda rahatsızlığın ortadan kalkmasını destekleyici bir tedaviye başlanmalıdır. Su veya süt içmek faydalı olabilmektedir.

Excipial Lipo Krem Olası Yan Etkileri Nedir?

Excipial Lipo krrem içerisindeki bileşenler herkese uygun olmamaktadır. Bazı kişilerde olası yan etkiler gözlemlenebilmektedir. Excipial Lipo krem kullanımında gözlemlenebilecek yan etkiler:

 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Pullanma
 • Tahriş

Şeklinde olmaktadır.

Excipial Lipo Krem Saklama Koşulları Nedir?

25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır. Saklanan yer çocukların görüpte erişemeyeceği bir yer olmalıdır.

Excipial Lipo Krem Birim Fiyatı Nedir?

Excipial Lipo kremin birim fiyatı 24,60 TL’dir.

40 Görüntüler

Yorumlar